První slávistický galavečer: Vydařená oslava sportovních výkonů

V pátek 19. ledna 2024 večer se ve sportovní hale SK Slavia Praha odehrál historický okamžik pro všechny sportovce a fanoušky SK Slavia Praha. První slávistický galavečer Hvězda roku 2023 představil své největší sportovní hvězdy sportovního klubu SK Slavia Praha.

Na scéně se objevili nejen zástupci sportovních slávistických oddílů, ale i známé osobnosti jako například velký slávista, senátor a profesor Jan Pirk, dále pražský primátor Bohuslav Svoboda, předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek nebo předseda představenstva SK Slavia Praha fotbal, pan Jaroslav Tvrdík.

Večerem provázel další známý slávista Pavel Zuna a hlavní část byla věnována udělování cen v následujících sedmi kategoriích:

  • Junior roku – Tereza Jelínková (Skoky do vody)
  • Trenér roku – Jindřich Trpišovský (SK Slavia Praha fotbal)
  • Mimosportovní reprezentace klubu – Za hranice hřiště (SK Slavia Praha fotbal)
  • Handicapovaní - Sportovec roku – Karel Macháček (parabowling)
  • Cena fanoušků Hvězda roku 2023–A-tým muži SK Slavia Praha fotbal
  • Kolektiv roku – Házenkářský tým žen
  • Sportovec roku – Karolína Jarošová (Atletika)

Jejich sportovní úspěchy byly představovány postupně, v průběhu předávání, prostřednictvím krátkých natočených ukázek.

Házenářky - Vítězky kategorie Kolektiv roku na slávistickém galavečeru 2023

Bezpochyby jedním z vrcholů večera se staly kategorie Kolektiv roku, kterou vyhrál, k jejich nefalšované radosti, házenkářský tým žen oddílu DHC Slavia Praha, a Sportovec roku, kterým se stala Karolína Jarošová – atletka, ta doručila do Edenu dvě velmi cenná zlata – první z evropských her mládeže v Mariboru a druhé z mistrovství Evropy juniorů v Jeruzalémě.

Dalším neméně významným vrcholem bylo uvedení Mirky Topinkové Knapkové, Luďka Bohmana a Jana Lály do Síně slávy.

Karolína Jarošová - vítězka katerogire Sportovec roku na slávistickém galavečeru 2023

První slávistický galavečer Hvězda roku 2023 se zcela jistě zapíše do historie klubu jako nezapomenutelná noc oslavující fantastická slávistická sportovní vítězství. Fanoušci i hráči teď můžou opět s nadšením a velkým očekáváním mířit za dalšími sportovními úspěchy a chvílemi radosti, které jim zcela jistě přinese nová sezóna, po které, jak všichni pevně věříme, se opět sejdeme u dalšího ročníku této vydařené slávistické akce.

Celý večer mohl být uskutečněn také zejména díky sponzorům. Rozhodně i jim patří veliký dík, a to konkrétně Pražské plynárenské, společnosti Sanizo a Nadaci ČEZ. Mezi dalšími partnery je třeba poděkovat společnosti Mattoni, Cateringu Melodie a Sportcentru Eden.

Přejeme spousty nejen sportovních úspěchů a těšíme se zase za rok!!

Partneři akce

Praha - logo Praha 10 - logo Pražská plynárenská a.s.